Anasayfa | Fiyat Listesi | İletişim
 
 
 
 
 
Ürünler / Teknik Bilgiler / Fiziksel Köpüklü Yalıtkan  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
S/F/S (Skin/Foam/Skin) FİZİKSEL KÖPÜKLÜ YALITKAN
 
Ören Kablo, Koaksiyel kablo üretiminde ROSENDAHL marka Fiziksel Köpüklü izolasyon hattı kullanmaktadır. Bu izolasyon hattı Skin / Foam / Skin adı verilen 3 katmanlı izolasyon teknolojisine sahiptir.

İlk katman olarak 0.02 mm kalınlığında düşük yoğunluklu katı polietilen zar kullanılır. Bu ince zar, hat üzerinde bulunan ön ısıtıcı yardımı ile iletkene yapıştırılır. İlk katmanın iletkene yapıştırılması sayesinde kablonun içine su kaçması önlenir. Kablonun içine su kaçması halinde, zamanla iletken üzerinde nemli bir tabaka oluşur.


 

Bu nemli tabaka iletkenin oksitlenmesine sebep olur, ayrıca bu nemli tabaka kablonun empedansındaki kararlılığı da olumsuz yönde etkileyecek ve kabloda geri dönüşüm kayıplarına sebep olacaktır. İletkendeki oksitlenme arttıkça, kablo da zaman içerisinde daha fazla problem çıkaracak ve en sonunda değiştirilmesi gerekecektir. Biz Ören Kablo olarak, üretimini yapmakta olduğumuz bütün koaksiyel kabloların iletkenlerini, yalıtkana iç zar yardımıyla yapıştırmaktayız.

İkinci katman olarak Gaz Enjeksiyonlu Fiziksel Köpüklü polietilen kullanılmaktadır. Fiziksel köpüklü polietilen teknolojisi ile daha yüksek köpürme değerleri yakalanır, bununla beraber köpük yapısı da homojen olacağından kablomuzun empedansı ve kapasitesi daha kararlı bir aralıkta seyreder. Ören Kablo, üretmekte olduğu koaksiyel kablolarda Fiziksel Köpüklü yalıtkan kullanmaktadır.

Üçüncü katman olarak tekrar 0.02 mm kalınlığında yüksek yoğunluklu katı polietilen zar kullanılır. Fiziksel köpüklü kablolarda köpük oranları oldukça yüksek seviyelerde olduğundan izolasyon da yumuşak ve hassas bir yapıda olur. Bu ince dış zarın kullanım amacı, altında kalan yumuşak ve hassas olan fiziksel köpüklü tabakayı dış etkilerden korumak ve ovalleşmeyi önlemektir.

Üçüncü katman kullanılmaması halinde, fiziksel köpüklü katman korumasız kalacaktır. İzolasyonda ovalleşme olacaktır. Bu nedenlerden dolayı kablonun empedansı ve kapasitesi kararsız hale gelecektir, zayışamaları yükselecektir. Kablonun kullanımı sırasında meydana gelebilecek zedelenmeler sinyal eğrisinde tepe ve çukur noktaları meydana getirebilir. Bu zedelenmeler empedans eğrisine bakıldığında gözle görülebilir derecede büyük olur ve empedansını kararlılığını büyük ölçüde olumsuz olarak etkiler.

Sonuç olarak, yukarıda sıralanmış olan tüm bu olumsuz etkileri önlemek için mutlaka Skin/Foam/Skin üçlü püskürtme sistemli gaz enjeksiyonlu izolasyon hattı kullanmak gerekmektedir.

 
 

 

 
     
 
Sitemap Web Tasarım Data1